Ön Bilgilendirme Formu

                                       ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

MADDE 1 : SATICI BİLGİLERİ

Satıcı İsim/Unvanı: TOFİSA TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Satıcı Adresi: MEHMET NESİH ÖZMEN MAHALLESİ KIZILAĞAÇ SOKAK NO:1 GÜNGÖREN/İSTANBUL

Satıcı Vergi Dairesi – Vergi No: Merter-8460882743

Satıcı Mersis No:0846088274300001

Satıcı E-Posta Adresi: [email protected] [email protected]

Müşteri Temsilciliği: 0850 480 24 44

İadelerde Gönderilecek Kargo Firması ve Kargo İade Kodu: Sürat Kargo

İadelerin Gönderimi Yapılacak Adres: HIDIRAĞA MAHALLESİ SİNAN DEDE KÜME EVLERİ NO:11/A ÇORLU / TEKİRDAĞ

MADDE 2: KONUSU

 

İşbu Ön Bilgilendirme Formu' nun ("Form") konusu, ALICI ile SATICI arasındaki mesafeli sözleşmeye ilişkin Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca bilgilendirilmesidir.           

           

MADDE 3: SATIŞA KONU ÜRÜNÜN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve FİYATI (KDV DAHİL)

 

3.1.Ürün/ürünlerin temel özelliklerini (türü, miktarı, rengi, adedi) Satıcı’ ya ait internet sitesinde yer almaktadır. Ürünün temel özelliklerine ürün ilanın yer aldığı sayfada Ürün Özellikleri kısmında yer almaktadır. 

           

3.2.Ürün/ürünlerin listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar güncelleme yapılana kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise süre sonuna kadar geçerlidir.

MADDE 4. TESLİMAT

4.1.Alıcı’nın sipariş etmiş olduğu ürün/ürünler hafta içi iş günlerinde anlaşmalı kargo firmasına teslim edilir. Siparişin kargo firmasına ulaşmasından sonra, siparişe ait kargo takip numarası Alıcı’nın belirtmiş olduğu telefon numarasına SMS şeklinde iletileceğinden sipariş oluştururken kullanmış olduğu telefon numarası doğru değil ise SMS ulaşamayacağından siparişin teslimine ilişkin kontrolleri “Üye Girişi” yaparak “Siparişlerim” sayfasından takip edebilecektir.

 

4.2 "Resmi tatil, bayram, tatil, yılbaşı" gibi özel günlerde kargo firmasının çalışma saatleri baz alınarak teslimat yapılmaktadır. Belirtilen günlerde sipariş oluşturup, mobil bölge (Kargo firmalarının sadece belirli günlerde gittiği bölgeler) gibi bölgelere teslim olmaması durumunda Satıcı sorumlu tutulamaz.

 

4.3.Ürün/ürünler Alıcı’nın belirtmiş olduğu adrese faturası ile beraber paketlenmiş ve sağlam olarak sipariş tarihinden itibaren, yasal süre olan 30 (otuz) gün içinde Alıcı’nın belirtmiş olduğu teslimat adresi uzaklığına bağlı olarak anlaşmalı kargo firması tarafından teslim edilir. İnternet sitesinde "tahmini teslimat tarihi" şeklinde belirtilen ürünlerin, teslimat tarihi tahmini olarak belirtilmiş olup bu ifade herhangi bir taahhüt içermemektedir. Bu ürünler mevzuatta belirtildiği üzere en geç 30 gün içerisinde Alıcı ’ya teslim edilecektir.

 

4.4.Aksi belirtilmediği sürece teslimata ilişkin olan masraflar (kargo ücreti, hizmet ücreti vb.) Alıcı’ya aittir. Satıcı tarafından gönderilen ayıplı ürün/ürünlerde ise anlaşmalı kargo olan SÜRAT KARGO ile sağlanılan gönderimlerin ücretinin iadesi Alıcı’nın iade talebinde belirttiği banka hesabına iade edilecektir.

 

4.4. Ürünler’in, teslimatı anında Alıcı’nın bizatihi adresinde bulunmaması durumunda, Satıcı edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Adreste teslim alacak kimsenin olmaması durumunda kargo firması ile temas kurarak ürünlerin sevkiyatını takip etmek Alıcı’nın sorumluluğu olacaktır. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun adresinde bulunmamasından veya teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz. Bu hallerde Alıcı’ nın Ürün'ü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile Ürün'ün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun Satıcı' ya iade edilmesinden dolayı oluşan giderler Alıcı’ ya aittir.

 

MADDE 5: ÖDEME KOŞULLARI, BORCUN İFASI

 

5.1.Alıcı’ya ürün/ürünlerin teslim edilmeden önce bedelini tamamen ödemiş olması gerekir. Peşin satışlarda teslimattan önce Ürün bedeli Satıcı’ ya tamamen ödenmediği, taksitli satışlarda vadesi gelen taksit tutarı tediye edilmediği takdirde, Satıcı tek taraflı olarak sözleşmeyi iptal edebilir ve Ürün'ü teslim etmeyebilir. Ürün teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı, işlem yapılan kredi kartının ait olduğu banka/finans kuruluşunun Ürün bedelini Satıcı 'ya ödememesi halinde, Ürün en geç 3 gün içinde Alıcı tarafından tüm giderleri Alıcı’ ya ait olmak üzere Satıcı' ya iade edilmesi gerekmektedir. Satıcı' nın iadeyi kabul etmeksizin Ürün bedeli alacağını takip dahil diğer tüm akdi-kanuni hakları ayrıca ve her halde saklıdır.

 

5.2.Siparişin iptal edilmesinde, tahsil edilen ürün bedeli Alıcı’ya iade edilir. Kredi kartı ile yapılan ödemeler Alıcı’nın kredi kartına iade yapılmak koşulu ile ilgili kredi kartı banka hesabına ürün bedeli tutarı iade edilir, tutarın ilgili banka hesabına iadesinin yapılmasından sonra Alıcı’ nın hesabına yansıması tamamen banka işlem süreçleri ili alakalı olup, Alıcı’ nın olası gecikmelerde Satıcı’ yı sorumlu tutmayacağını baştan kabul etmektedir.

 

5.3.Alıcı tarafından oluşturulan siparişin, Satıcı tarafından tedarik etmesinin imkansızlaşması durumunda, ürünün durumuna göre tedarik süresi 1 (bir) hafta veya 10 (on) gün olarak değişecektir. Ürünün tedarik edilmemesi durumunda Alıcı’ya sipariş sırasında belirtmiş olduğu iletişim bilgileri vasıtasıyla dönüş sağlanarak siparişin iptali sağlanacaktır.

 

MADDE 6 : CAYMA HAKKI VE İADE KOŞULLARI

 

6.1. Alıcı, mal teslimine ilişkin sözleşmelerde malın kendisine tesliminden itibaren, hiçbir gerekçe göstermeksizin 14 (on dört) gün içinde cayma hakkını kullanarak ürün/ürünleri iade edebilir.

 

6.2. Alıcı, cayma hakkı kullanım bildirimini Satıcının sahip olduğu internet sitesi üzerinden Satıcı’ ya ulaştırır. Satıcı, Alıcı’nın cayma beyanının kendisine ulaşmasından itibaren 14 (on dört) gün içinde iade edilen ürün bedelini iade etmekle yükümlüdür. Söz konusu ürün bedeli Alıcı’nın satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde Alıcı’ ya herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden yapılır.

 

6.4. Alıcı, cayma hakkına ilişkin bildirimi Satıcı’ ya yönelttiği andan itibaren, 10 (on) gün içinde ürün/ürünler beraber fatura da mevcut olması halinde, ilgili iade bölümü de doldurularak ve Alıcı tarafından imzalanarak Satıcı’ ya geri gönderir. Ürün/ürünlerin Satıcı’nın belirtmiş olduğu adresine ulaşmasından sonra Alıcı’ya bilgilendirme mesajı iletilecektir.

 

6.5 Alıcı’nın ürün iadesinde, Mesafeli Satış Sözleşmesi Yönetmeliği 8.madde kapsamında ayıplı olması durumu dışındaki tüm iade sebeplerinde iade kargo ücreti masrafı Alıcı’nın yükümlülüğündedir. Alıcı’nın iade edeceği malı Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen Satıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli ve malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan Satıcı sorumlu değildir.

 

6.6. Alıcı tarafından cayma hakkını kullanılmayacak haller olan; Tüketici’nin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve tüketici tarafından sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar ve ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin olan hallerde cayma hakkı kullanılmaz.

 

MADDE 7: YETKİLİ MAHKEME

 

İşbu Ön Bilgilendirmenin uygulanmasında ve işbu sözleşmeden doğacak uyuşmazlığın çözümünde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Alıcı’nın Mal veya Hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.

 

 

 

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.