Tesettür Giyimde Renk Uyumu

Tesettür Giyimde Renk Uyumu

14 Kasım 2019

Tesettür giyimde renk tercihi çok ama çok önemli bir husustur. Alternatiflerin çoğalması bir avantajken bazen bunu dezavantaja dönüştürebiliyoruz sanki hanımlar. Mevsimlere özel kumaş seçenekleri ve bir dolu renk çeşidi harika bir fırsat fakat bunları birbirine uyduramadığımız zaman ortalık sanki biraz karışıyor ve kaosa sebep olabiliyor. Fakat bu elbette biz kadınların halledemeyeceği bir problem değil :)

 

   Bence tesettür giyimde renk seçiminin özellikle bulunulan ortamda etkisi büyük. Düğünlerde, nişanlarda ya da diğer organizasyonlarda parlak renkleri istediğimiz gibi kullanabiliyoruz. Kırmızılar, morlar, zümrüt yeşilleri, saks mavileri ve goldlar havada istedikleri gibi uçuşabilir fakat iş görüşmelerinde, toplantılarda yani kurumsal hayatta bu renklerin yerini sanki daha sakin renkler almalı. Tabii ki en vazgeçilmez renklerimiz siyah, beyaz ve ciddi ortamlarda göze batmayacak, sırıtmayacak renkler olarak kahverengi, bordo, krem gibi benzer sakin renklerin kullanılması daha uygun olabilir.

 

   Ve tabii ki bu başlığın altında zıt, ana, ara, sıcak ve soğuk renklerin birlikte kullanımından bahsetmesek olmaz diye düşünüyorum. Öncelikle bu renkleri bir ele alalım nelerdir zıt, ana, ara, sıcak ve soğuk renkler bakalım. Ana renklerimiz kırmızı, sarı ve mavidir. Ara renklerimiz turuncu, mor ve yeşildir. Sıcak renklerimiz sarı, kırmızı ve turuncudur. Soğuk renklerimiz ise yeşil, mavi ve mordur. Vee zıt renklerimiz ise yeşil-kırmızı, sarı-mor, mavi-turuncu. Zıt dendiğine bakmayın kendinize yakıştırdığınız takdirde üzerinizde hiiç de öyle zıt durmayacaktır. Ki bence bu konudaki en önemli husus biz hanımların ten rengimize en çok yakışan renkleri keşfetmemizdir. Modadan önce, önceliğimizin her şeyin bize yakışanı olmalı diye düşünüyorum. Yine de birkaç altın kuralı yazmazsak olmaz.

 

- Çok fazla renk bir arada kullanılmamalı. Çünkü bu bir renk karmaşasına sebep olacaktır ve göz yorucu bir giyime sahip olmayı isteyeceğimizi düşünmüyorum hanımlar.

 

- Desenli kıyafetlerde özellikle bir parçanın desenli olmasına özen göstermeliyiz. Farklı desenleri bir arada kullanmak risklidir ve karmakarışık bir görüntü oluşturabilir. (Nadir durumlar dışında!) 

 

-Kombinimizde tek rengi ön plana çıkarmalı diğer renkleri yan renk olarak kullanmalıyız. Böylece daha hoş ve dikkat çekici bir kombin oluşturmuş oluruz.

 

- Eğer renkler konusunda kendimizden emin değilsek, elimizde doğru tonlar yoksa ya da acil bir hazırlanma sürecimiz olacaksa siyah ve beyazla kombinler oluşturabiliriz. Siyah, beyaz ve gri renkleri joker renklerdir ve her koşulda sizi kurtarabilir.

 

Evet bugün sizlere tesettür giyimde renklerin uyumundan bahsettik. Biz tofisa.com ailesi olarak bu konularda siz hanımlara yardımcı olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizde Tofisa.com ile tarzınızı yaratabilirsiniz. Bizlere Instagram'dan, Facebook'tan ve müşteri destek hattımızdan kolaylıkla ulaşabilir ve mobil uygulamamızdan da gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Tüm ürünlerimize hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde sahip olabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 

Aslıhan D. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.