Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 

 

Herhangi bir nedenle iade etmek istediğiniz, yeniden satılabilirlik özelliği taşıyan ürünün iade süresi, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gündür.

 

İlgili sürelerin aşılması durumunda, iade işlemi gerçekleştirilememektedir.
 
Sipariş iptali, sipariş kargoya verilmemişse gerçekleştirilmektedir. Kargoya verilmiş siparişler için iade şartları geçerlidir. Siparişinizin kargoya verilip verilmediği ile ilgili detayı iletişim kısmı veya canlı destek müşteri hizmetleri ile görüşerek edinebilirsiniz.
 
İade talebiyle Tofisa.com’a göndereceğiniz ürünlerin kargo ücreti tarafınıza aittir. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliği bozulmamış olmalıdır.İadeye konu olan ürünü; faturası, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte, faturanızın arka yüzünde bulunan iade formunu ve bu sayfanın en altındaki iade formunu eksiksiz doldurarak ve imzalayarak (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için faturanın arkasında ki iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.)
 
Sipariş iadelerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır. Kargo ücreti veya Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli iade edilmez. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza iade edilir. Ödemenizi Kapıda Ödeme ile gerçekleştirdiyseniz iade taleplerinizde yalnızca üyelik hesabınıza alışveriş kuponu yükleme işlemi gerçekleştirilir. Üyelik hesabınıza iade etmek istediğiniz veya değiştirmek isteiğiniz ürün fiyat/ları toplamınca alışveriş kuponu üyelik hesabınıza yüklenir. Bu kuponu istediğiniz zaman istediğiniz alışverişte üyelik hesabınız ile kullanabilirsiniz.(Bu kuponu kullanmak için üye olmanız gerekmektedir) İade ürün/ürünlerin depomuza ulaşması ve iade şartlarına uygunluğunun kontrolünden sonra, ürün bedelinin kredi kartınıza geri iadesi yapılacaktır. Satın alma aşamasında ödenmiş olan kargo ücretinin geri ödemesi yapılmaz.Kampanya şartlarında alınmayan kargo,kapıda ödeme gibi hizmet bedelleri kesinti yapılarak tahsil edilir.
 
İade Adresi: Keresteciler Sitesi, Kızılağaç Sokak, Gürsoy Han No:1 Güngören/İstanbul/Türkiye  Tofisadır.
 
Kampanyalardan ve hızlı stok güncellemelerinden dolayı, Tofisa.com`da değişim kabul edilmemektedir. Değişim yapmak istenildiği takdirde yukarıda belirtilen iade işlemi gerçekleştirilir ve müşteri hesabına yüklenen kredi ile yeni sipariş oluşturularak, istenilen ürününün  siparişinin verilmesi gerekmektedir.
Bu Hatırlatma Sayfası Suistimallerin Önüne Geçmek İçin Sipariş Verirken Okuyup Onayladığınızı Teyid Ettiğiniz 4077 Sayılı Kanun ile Hazırlanan Mesafeli Satış Sözleşmesi Çerçevesinde Hazırlanmıştır.Mesafeli Satış Sözleşmesinde Bulunan Fakat Bu Sayfada Hatırlatılma Gereği Duyulmayan Tüm Maddeler Geçerlidir.Tüm Talepleriniz En Geç 7 ile 14 Gün Arasında Sonuçlandırılır.Herhangibir Şekilde Farklı Bir Uygulama Şekli Teklif Etmeyiniz.
İADE VE DEĞİŞİM DEPARTMANIMIZ MESAİ GÜNLERİNDE SAAT 10:00 - 13:00 ARASINDA ÇALIŞMAKTADIR. BU SAATLER ARASINDA İADE VE DEĞİŞİM KONULARI İÇİN ARAMANIZ RİCA OLUNUR

Ürünlerimi Değiştirebilir Miyim?

Tabiki. Satın aldığınız ürünleri 14 gün içinde kullanmadığınız taktirde koşulsuz olarak faturanızla değiştirebilirsiniz.

Ürünümü İade Etmek İstiyorum Ne Yapmayılım

BURAYA tıklayarak iade ve değişim formunu doldurun ve bizi bilgilendirip ürününüzü bize gönderin. Kapıda ödemelerde kampanyalı fiyatlarımızdan ve anlaşmalarımız gereğince iade ettiğiniz ürünün tutarınca ücret üyelik hesabınıza hediye kuponu olarak gönderilir. Bu hediye kuponunu istediğiniz zaman, istediğiniz alışverişte tek seferde kullanabillirsiniz. İsterseniz hediye kuponunun tutarından daha fazla alışveriş yapın; hediye kuponunun tutarı toplam ücretten düşecektir. Kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerde ürünü bize gönderip, bize ulaştığında iade depertmanı tarafından incelenir, eğer ürünlerin satış değerini düşürecek bir hasar veya başka bir şey yoksa sorunsuz bir şekilde ücret kredi kartınıza geri gönderilir.

Hediye Kuponumu Nasıl Kullanabilirim?

Öncelikle sitemize üye olmanız gerekir. Sonrasında bize ulaşmanız yeterli

  • Üye Olun
  • İade ve Değişim Formunu Doldurun
  • veya Bizi Arayın

Ürünü kaç gün içerisinde iade edebilirim?

İade süreci en geç 14 gündür.Bulunmuş olduğunuz bölgeye,Sürat kargo belirli günlerde gelmekte ise o günde teslimat sağlayabilirsiniz. .Belirtilen sürenin aşılması durumunda ,iade işlemleri

Hangi durumlarda ve hangi ürünleri  iade olarak gönderemiyorum?

İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Aldığım ürün kusurlu ve ya yanlış geldiğinde  ne yapmam gerekiyor?

Kargo firmasıyla ürünü tofisa.com'a karşı ödemeli olarak gönderin, ürün tarafımıza ulaştığında değişimi sağlanıp tekrar size gönderilecektir.

Değişim yapabilir miyim?

Tofisa.com.’dan  kaynaklanan , yanlış ürün , yanlış beden ve gönderimleri , kullanmadan , satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde tofisa.com. Müşteri Hizmetleri 0850 480 24 44  ile temasa geçerek , kargo ücreti yansıtılmadan iade yapabilirsiniz.Bu sürenin dışında herhangi bir şekilde ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli siz değerli müşterilerimize geri yansıtılacaktır.

Değişim işlemlerini nasıl gerçekleştirebilirim?

Kargoda ürünleri teslim almış olduğunuz andan itibaren herhangi bir sorun yaşamış olduğunuzda ,(beden uymama,üründen hoşlanmama vs.) ürün ve ya ürünlerinizin en geç 14 iş günü içerisinde tarafımıza göndererek  iade veya değişimini sağlayabilirsiniz.

Göndermiş olduğum ürünü değiştirmek istediğimde kargo ücreti ödeyecek miyim?

Ürünler tarafımıza ulaştığında  ilgili departman  kontrolü sağlanıp  kapıda ödeme ise göndermiş olduğunuz ürünlerin tutarı tofisa.com. Üyeliginize aktarılacaktır.Kredi kartı ise kartınıza iadesi gerçekleşip tarafınıza bilgi verilecektir.Tekrar tofisa.com.’da  kayıt olduğunuz mail adresi ile giriş sağlayarak yeni bir sipariş veriyormuş gibi KAPIDA ÖDEME olarak aynı ürün tutarlarında ise yanlızca kargo ücreti 7TL eklenir.İade tutarınız üzerinde bir ürün alımı yaptıysanız sistem otomatik iade tutarınızı düşüp kalan tutarı faturanıza yansıtacaktır.(Örn; 49,99 TL tutarında gönderilen değişim ürününe karşılık ücretsiz ürün alabilmeniz için 49,99 TL tutarında ürün siparişi vermeniz gerekmektedir) Üzerinde sipariş vermiş olduğunuzda ise tarafınıza aradaki fark ve kargo ücreti 7TL olarak  işlem ücreti yansımaktadır.

İadelerde Kargo Ücreti Neden Bana Ait?

Firmamızın Ürünlerde kampanyası olduğundan, açılmış paketlerde kargo ile anlaşması bulunmamaktadır.