Güvenlik

Güvenlik

Garantili Bilgi Transferi


http://www.tofisa..com teknolojinin en gelişmiş güvenlikli yazılımlarını kullanır. Bu yüzden bize kredi kartı bilgilerinizi verirken almış olduğunuz risk, güvenli bir bankanın internet sitesinden işlem yaparken almış olduğunuz risk kadardır.

Güvenli Alışveriş
Sitemiz, 256 bit Rapid SSL (Secure Socket Layer) ve SET (Secure Electronic Transaction) teknolojilerinin en son versiyonlarını kullanır.

Tüm bilgi alışverişi SSL güvencesi altındadır ve tüm veri akışı şifreli olarak yapılmaktadır. Kart numaranızı kimse kesinlikle göremez. Para transferi işlemleri Garanti Bankası  üzerinden, dünya standardı olan SET protokolü kullanılarak yapılmaktadır.

Limit aşımına uğramış, sahte veya çalıntı olarak bildirilmiş kartların kullanımı mümkün olmayacaktır.

 

 SANAL ALIŞVERİŞİN GÜVENCESİ 3D Secure Nedir?  
• 3D Secure Neden Güvenlidir?  
• 3D Secure Nasıl İşler?

• 3D Secure Nedir?  
İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir.  
Visa ve MasterCardın geliştirdiği bu "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır.
Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.
 

• 3D Secure Neden Güvenlidir?  

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.

 

• 3D Secure Nasıl İşler?  
Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar.  
Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer.  
Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır.  
Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

 

• 3D Secure Şifre Belirleme ve Kullanım  
Değerli müşterimiz, eğer daha önce 3D Secure şifresi almadıysanız alışveriş yapmak için http://www.tofisa.com’ a girdiğinizde 3D Secure şifrenizi oluşturmanız gerekmektedir.

 

3D Secure şifreniz yoksa, siparişinizi oluşturmaya başlayıp ödeme ekranına geldiğinizde kredi kartı bilgilerinizi girip Siparişi Bitir butonuna bastıktan sonra kart bilgilerinizin hemen altında 3D Secure bölümü açılmaktadır. Ekranınızda açılan 3D Secure bölümüne istenilen bilgileri girerek Aktive Et butonu yardımıyla şifre oluşturmanız gerekmektedir. Açılacak bir sonraki ekranda şifrenizi belirledikten sonra 3D Secure şifre belirleme işleminiz tamamlanmaktadır.

Eğer 3D Secure şifreniz varsa, siparişinizi oluşturmaya başlayıp ödeme ekranına geldiğinizde kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra Siparişi Bitir butonuna bastığınızda ekranda 3D Secure şifre penceresi açılmaktadır. Şifrenizi ilgili bölüme girerek siparişinizi sonlandırabilmektesiniz.